Sposoby na zaparcia

Aby zmniejszyć zaparcia i wzdęcia, które są Twoim kłopotem możesz zastosować kilka rad, które powinny Ci pomóc

Warto zmienić swój sposób odżywiania jeżeli masz problemy z zaparciami. Zwróć uwagę na to jaki procent, jaka ilość tłuszczu w gramach znajduje się w produktach, które jesz. Często są one bardzo nie zdrowe. Bardzo dużo tłuszczu jest szczególnie w oleju, maśle, serach, chipsach, margarynie, majonezach, mięsie oraz frytkach. Jeżeli chcesz, aby Twoje jelita funkcjonowały dobrze musisz koniecznie przestać jeść słodycze. Powodują one gorszą pracę jelit i gorszą przemianę materii. Być może masz lepsze samopoczucie kiedy zjesz coś słodkiego jednak Twoje zdrowie pogarsza się przez to. Weź to pod uwagę.

Bardzo często mamy zaparcia, które powodują dyskomfort, ponieważ pijemy małą ilość płynów. Zdrowy człowiek powinien wypijać dwa litry dziennie. Dzięki nawodnieniu nasz organizm pracuje lepiej, jelita lepiej trawią. Woda niegazowana może pomóc w leczeniu kłopotliwych wzdęć i zaparć.

Staraj się jeść więcej warzyw i owoców a mniej tłustego, niezdrowego mięsa zwłaszcza wieprzowiny. Warto, abyś jadł więcej zdrowego tłuszczu zawartego na przykład w rybach. Zawierają one białko tak samo jak mięso a są zdrowsze dla naszego organizmu. Zawsze staraj się jeść powoli i regularnie. Jeżeli tak nie robisz bo ciągle nie masz czasu i biegasz odkładają się tłuszcze, tyjesz i masz problemy z zaparciami. Przyjmij zasadę, że od dziś największym i najbardziej obfitym posiłkiem w ciągu dnia powinno być śniadanie. Dzięki temu nie będziesz głodna szybko, nie będziesz dojadać i pozbędziesz się problemów z zaparciami. Wieczorem staraj się jeść mało i najpóźniej trzy godziny przed snem bo potem możesz mieć problemy z wypróżnianiem się. Warto jeżeli mamy problemy z zaparciami jeść więcej pieczywa pełnoziarnistego zamiast białego. Postaraj się na ile to jest możliwe więcej się ruszać. Jeśli masz problem z zaparciami watro jeść produkty spożywcze z bakteriami „actiregularis.

Są one zawarte w jogurtach i serach. To szczepy bakterii, które znajdują się w naszym organizmie i poprawiają jego zdrowie i funkcjonowanie. Zastosuj od dziś sposoby na zaparcia, pozbądź się ich raz na zawsze i korzystaj z życia.Zioła na wzdęcia i zaparcia